Mini interview
Vratko z Inekafe: Na Slovensko sa vracia rocková muzika PDF Tlač Email

(video) Vzťah medzi východom Slovenska a kapelou Inekafe funguje ako dokonalé perpetuum mobile, čo potvrdila exkluzívna atmosféra na obidvoch vypredaných koncertoch v košickom Jumbe. Hoci sa partia okolo gitaristu a speváka Vratka stiahla na pár rokov zo scény, ich fanúšikovska základňa nestagnovala. Bratislavská zostava si našla cestu k novej generácii priamou linkou a koncerty v Košiciach ponúkli v tomto smere nespochybniteľný dôkazový materiál. Dav pripomínajúci žeravé uhlie potiahol skladby zo všetkých albumov s bonusovou choreografiou pri songu Kašovité jedlá. Vratko si posadil publikum na zem s dodatkom: „Keď poviem – kašovité jedlá – všetci vyskočíte.“

Celý článok...
 
V Chiki Liki Tu-A nám ide o srandu PDF Tlač Email
Mini interview: Prešovská skupina Chiki Liki Tu-A je na hudobnej scéne 15 rokov. Tento víkend ju čaká spoločný koncert s kapelami Bez ladu a skladu a Laura a její tigři, ktoré sú o jednu dekádu staršie. V piatok 3.12. sa predstavia fanúšikom v Košiciach v Tabačke a 4.12. prešovskému publiku vo Véčku. Na otázky odpovedá basgitarista Chiki Liki Martin Višňovský.
Celý článok...
 
Žojco Havadej zo skupiny Mloci: Sme z Východu a nehanbíme sa za to PDF Tlač Email

Minulý týždeň som sa stretol so Žojcom Havadejom zo skupiny Mloci. Po tom, čo zvučil niekoľko hodinový koncert mi podal výlisok koncertného záznamu z minulého roka, kedy sa pri príležitosti 25 Rokoch Mlokoch predstavilo v prešovskej športovej hale okrem jubilantov ďalších niekoľko významných prešovských interpretov. Obaja sme mali pocit, akoby to bolo včera. Žojco živo rozprával o koncerte, o svojej skupine a ďalších prešovských skupinách, ktorých tu podľa jeho slov „chvalabohu mame do bludu.“ V závere sme sa nevyhli téme východniarskej nátury.

Celý článok...
 
Millas Groove: Všetci sa teraz môžeme postaviť za to, čo nazývame Lublau PDF Tlač Email
Mini interview: O Millasovi Groove z kapely Lublau je známe, že rád kladie otázky vo svojich textoch. S novinkou Revolúcia však dokázal spoločne s ostatnými členmi to, aby sme sa pýtali my poslucháči. Vydavateľstvo aj kapela čakajú, ako fanúšikovia zareagujú na túto čerstvú kolekciu desiatich piesní, pretože presne takúto hudbu sme od nich nečakali. Alebo?
Celý článok...
 
Ivan Tásler: Každá pesnička bojuje za seba PDF Tlač Email

Mini interview: IMT Smile prišli v marci s novým počinom. Úvodný singel Bozk sa uchytil nielen v rádiách, ale aj  medzi fanúšikmi. Kapela v apríli absolvovala turné na podporu novinky, ktoré navštívilo 15 000 fanúšikov. Kapela je momentálne v kolotoči letných festivalových vystúpení. V jeseni jej líder odlieta do Austrálie. V nasledujúcich riadkoch sa s Ivanom Táslerom vrátime k ôsmej štúdiovke 2010: Odysea Dva.

Celý článok...
 
Haydamaky: „Chceme byť blízko k ľuďom“ PDF Tlač Email

Ukrajinská skupina Haydamaky obohatila nedeľňajší program Dobrého Festivalu svojim kozáckym rockom. Odzneli najsilnejšie piesne z ich repertoáru ako aj prerábky slávnych rockových hitov, ktoré už čoskoro vydajú na samostatnom nosiči. Viac o skupine Haydamaky už prezradí ich spevák a hráč na „sopilku“ Oleksandr Yarmola.

Celý článok...
 
V Get Explode je možné všetko! PDF Tlač Email

Kapela v apríli pokrstila svoj debut v elektronickom formáte a pred niekoľkými dňami zverejnila nový videoklip k pesničke Deep Inhale. S kapelou som nebol dlhší čas v kontakte a práve spomínané video bolo podnetom k tomuto krátkemu interview s Mariánom Čurkom.


 

Celý článok...
 
Dobrý Festival: Iné Kafe našli kompromis pre seba aj fanúšikov PDF Tlač Email

Iné Kafe nastúpilo v poslednej dekáde dvadiasteho storočia na punkovú vlnu, ktorú viedla Zóna A či Slobodná Európa. V skutočnosti však od ´80-tych rokov vzniklo a zaniklo nespočetne veľa punkových kapiel. Dnes vo všeobecnom (silne medializovanom) povedomí existujú práve tieto tri slovenské punkové kapely, pričom dnešní štyridsiatníci schovávajú s nostalgiou kazety iných nie menej významných punkových kapiel.

Celý článok...
 
Peter Bič si cez leto neoddýchne... PDF Tlač Email

Mini interview: - 7. máj 2010 V sekcii Mini interview pribudol ďalší mini rozhovor, tentokrát s košickým hudobníkom Petrom Bičom. O sólovom albume „Peter Bič“ (video). Aké má Peter plány na leto?

Celý článok...
 
TALKSHOW PDF Tlač Email

19.3.2010 Štvorica mladíkov pod názvom Talkshow prichádza s veľkorozpočtovým videoklipom, ktorý má ambície presadiť sa aj za hranicami Slovenska. Klip k pesničke These Lights nesporne patrí k tomu najzaujímavejšiemu, čo sa za posledný rok na slovenskej hudobnej scéne podarilo vyrobiť. Rovnako ako kapela, ktorej sa to už krôčik za krôčikom darí...Môžu sa fanúšikovia tešiť aj na ďalšie videoklipy? - Mini interview

Celý článok...
 
ZačiatokPredchádzajúce12ĎalšíKoniec

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL