Svetová scéna
Gabrielle Aplin boduje s piesňou The Power Of Love PDF Tlač Email
Pondelok, 26 November 2012 16:35

Gabrielle AplinSpeváčka Gabrielle Aplin boduje s piesňou The Power Of Love. Skladba, ktorú pôvodne nahrali Frankie Goes To Hollywood, je aktuálne druhou najsťahovanejšou na britských iTunes… Mladá britská speváčka sa k piesni z roku 1984 tento rok vrátila a na ostrovoch si užíva ovácie s vlastnou verziou. Nahrávka je súčasťou vianočnej kampane spoločnosti John Lewis. Gabrielle Aplin je len 20-ročná speváčka, ktorej kariéru naštartovali videá na YouTube. Nahrala a na vlastnej značke vydala niekoľko EP a momentálne pracuje na debutovom albume.

Posledná úprava Pondelok, 26 November 2012 16:36
 
Návrat Massive Attack PDF Tlač Email
Pondelok, 12 November 2012 11:31

Massive Attack 01Skupina MASSIVE ATTACK vydá v reedícii prelomový album Blue Lines.  Platňa, ktorá zásadne ovplyvnila hudobné dianie v 90. rokoch vyjde zremástrovaná  už 19.11.2012. 

Massive Attack sa výrazne zapísali do histórie populárnej hudby v roku 1991, keď debutovali platňou Blue Lines. Nahrali nadčasový album, na ktorom ponúkli unikátnu kombináciu rôznych vplyvov a žánrov ako hip-hop, soul, punk, dub, reggae alebo electro a dokázali okúzliť poslucháčov. Nahrávka Blue Lines je považovaná za jednu z najdôležitejších britských albumov všetkých dôb.

Verzia pre rok 2012 vychádza v niekoľkých formátoch – na klasickom CD, digitálne a aj v limitovanej Deluxe Box, ktorý bude okrem CD obsahovať ešte aj DVD a audio záznamy vo vysokom rozlíšení, ďalej 180 gramové vinyly a tiež originálny promo plagát Blue Lines.

Massive Attack - Blue Lines

Posledná úprava Pondelok, 12 November 2012 11:33
 
Koncertný film Coldplay PDF Tlač Email
Streda, 07 November 2012 08:13

Coldplay - Live 2012Skupina COLDPLAY nahrala koncertný film LIVE 2012. Základ tvorí vystúpenie z Paríža, Montrealu a Glastonbury, kde sa kapela predstavila  v rámci Mylo Xyloto Tour. Záznam vyjde na DVD alebo Blue-Ray, skrátená zvuková stopa bude dostupná aj na CD. V obchodoch hľadajte od 19.11.2012. So skvelou show sa Coldplay predstavili aj v Čechách. V septembri servírovali chytľavé piesne orámované úžasnou atmosférou plnou farieb a efektov. Návštevníci tohto koncertu dostanú už o pár dní šancu na male déjà-vu...

 

 

Zoznam skladieb:

Mylo Xyloto

Hurts Like Heaven

In My Place

Major Minus

Yellow

Violet Hill (bude pouze na DVD a BR)

God Put A Smile Upon Your Face

Princess of China

Up In Flames

Viva La Vida

Charlie Brown

Paradise

Us Against The World

Clocks

Fix You

Every Teardrop Is A Waterfall

 

DVD a BR bonus:

Don’t Let It Break Your Heart

The Scientist

 

Posledná úprava Streda, 07 November 2012 08:16
 
Jubilejný album Horkýže Slíže vznikal v marihuanovom opare PDF Tlač Email
Utorok, 06 November 2012 14:28

hs new cd2Nitrianska kapela Horkýže Slíže oslavuje 20 rokov na scéne. Pri tejto príležitosti vychádza jej 10. radový album s názvom St. Mary Huana Ganja. 

Prvý koncert kapely Horkýže Slíže sa uskutočnil vo februári 1993 a líder Peter Kuko Hrivňák si naň spomína veľmi jasne: „Hrali sme s tromi ďalšími kapelamiako prví v poradí, bolo tam málo ľudí, otrasný zvuk, ale vtedy to bolo jedno. Trend určoval Cobain s Nirvanou. Inak super zážitok! Spomínali sme naň do leta, kedy prišiel druhý koncert Slížov.“ Dvadsať rokov je v živote kapely dlhý čas, počas ktorého sa žiadna nevyhne personálnym zmenám. Inak tomu nebolo ani v prípade Horkýže Slíže. Z pôvodne trojčlennej zostavy už niekoľko rokov kapela funguje v zložení: Peter Kuko Hrivňák (spev, basová gitara), Mário Sabotér Sabo (gitara), Juraj Doktor Štefánik (gitara) a Marek Vandel Viršík (bicie). To nebola jediná zmena. „Charakteristika textov sa menila vekom. Alkoholické nápoje prešli z piva cez tvrdý alkohol až po dnešné víno,“ dodal Kuko a zamyslel sa nad tým, ako sa počas existencie kapely zmenila scéna: „Hudobná scéna na Slovensku sa nemení, iba každý chvíľku, ťahá pilku. Všetko tu bolo, je a bude, iba v inom pomere a v inej kvalite.“

Albumovú novinku kapely Horkýže Slíže podľa Kuka vystihujú dve slová: kreativita a nadšenie. Obe sa prejavili aj pri jej vzniku. „Mnohí vedia, že potenciálne slová a vety do našich textov sa zapisujú do mobilu a potom sa dávajú do rýmov. Väčšinou ide o slová, ktoré sa povedia počas žúru a veľakrát ich povie niekto, kto si ich na druhý deň nepamätá. Dá sa povedať, že naše texty závisia od spoločnosti, v akej sa pohybujeme,“ vysvetlil Kuko. Keďže pred rokom prijal angažmán v muzikáli Sladká Charity v nitrianskom Divadle Andreja Bagara, texty na ostatný album sa rodili počas divadelných žúrov. „Po skúškach sa chodilo s hercami chľastať a húliť. Väčšinou som bol autom, tak som sedel pri minerálke, počúval duchaplné rozhovory a zapisoval. Keď sa všetky texty dokončili, bolo jasné, že sa v niečom od tých predošlých líšia. A tak vznikol názov St. Mary Huana Ganja.“

Pod ním sa skrýva 13 skladieb plných klasického nadhľadu a recesie kapely Horkýže Slíže. Zdá sa, že práve toto je blízke aj iným. Na albume si totiž zahosťovali Alena Pajtinková, herečka DAB v Nitre a speváčka kapely BijouTerrier, Braňo Jobus, líder kapiel Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi a Abusus, Whisky zo Slobodnej Európy a dokonca aj herec a valašský kráľ Bolek Polívka.

Posledná úprava Utorok, 06 November 2012 14:31
 
Tublatanka - naj hity 3 PDF Tlač Email
Pondelok, 05 November 2012 15:41

Najväčšie hity č.3 skupiny Tublatanka Cítim sa fajn , ktoré vychádzajú  dnes 5.11.2012, prinášajú výber tých najlepších, vyše 20-tich skladieb z obdobia rokov 1995 až 2010 a to z vydarených  albumov Znovuzrodenie, Pánska jazda, Patriot a Svet v ohrození.

Nechýbajú ani hity, ku ktorým boli natočené  videoklipy  Bez tvojej lásky , Šikmooká , Láska útočí , Zostaň so mnou , Ja sa mám a aj Pieseň pre Doda ako spomienka a pocta zosnulému gitaristovi a spevákovi.

Je tu aj najnovší rockový hit, antiteroristická pieseň  Svet v ohrození.  Pre tento výberový album skupina Tublatanka špeciálne nahrala bonusový singel  Nový vírus.  Rýchla rocková skladba poteší nielen rockové rádiá....

Album Cítim sa fajn prináša zmes energických, našľapaných, melodických piesní a rockových balád ako aj booklet s článkami o skupine s množstvom fotografií.

Posledná úprava Pondelok, 05 November 2012 15:42
 
Speváčka Kylie Minogue prekvapila akustickými verziami svojich hitov! PDF Tlač Email
Pondelok, 05 November 2012 15:12

Kylie 2012Austrálska pop-diva vydala 29.10.2012 album The Abbey Road Sessions.  Ako názov chystaného albumu napovedá, jedná sa o záznam zriadený počas ojedinelej príležitosti v štúdiach Abbey Road. Priaznivci populárnej speváčky sa majú vskutku na čo tešiť – nahrávalo sa so živou kapelou a kompletným orchestrom. V piesni Where The Wild Roses Grow sa ku Kylie dokonca pridal aj Nick Cave. Album prinesie 16 skladieb vrátane hitov The Locomotion, I should Be So Lucky, Can´t Get You Out Of My Head, Slow alebo All the Lovers. A ponúka naozaj zaujímavý pohľad na tvorbu jednej z najsledovanejších speváčiek posledného desaťročia. Niektoré piesne sa totiž dočkali nečakaných úprav. Akustická verzia The Locomotion poslucháčov zavedie do päťdesiatych rokov, Hand On Your Heart je zase tak troche výletom do sveta country&western hudby. Kylie v štúdiu naviac naspievala aj úplne novú pesničku Flower. Ako znejú prvé ohlasy, Kylie bola pri nahrávaní v skvelej forme. V striedmo naaranžovaných skladbách dokonale vynikne jej hlas, na povrch sa dostávajú emócie , ktoré pri popovej a elektronickej produkcii nemusia byť vždy tak silno zreteľné. Podľa britských médií ešte nikdy neznela Kylie tak dobre ako teraz. V najslávnejšom štúdiu na svete teda vznikla ďalšia jedinečná nahrávka! Album The Abbey Road Sessions je súčasťou kampane K25, ktorá pripomína 25 rokov od chvíle , keď Kylie Minogue vstúpila na hudobnú scénu. Na otázku, ako môžu staršie diskohity a novšie piesne austrálskej popovej divy znieť, keď ich nahraje živá kapela a veľký orchester, je jediná odpoveď: skvele!


 

Posledná úprava Utorok, 06 November 2012 14:04
 
Krátke správy zo sveta PDF Tlač Email
Pondelok, 07 November 2011 08:34

Britský rapper PROFESSOR GREEN vydal minulý týždeň singel Read All About It. Zverejnený rebríček najpredávanejších nahrávok potvrdil, čo priebežne čísla naznačovali - skladba je napredávanejším singlom minulého týždňa na ostrovoch!! Ide o prvé číslo 1 pre Professora Greena v jeho kariére.Singel je predzvesťou jeho novej platne At Your Innconvenience.

Posledná úprava Pondelok, 07 November 2011 08:41
Celý článok...
 
Slovenský mysteriózny thriller Immortalitas je hotový a už má svoje prvenstvá PDF Tlač Email
Pondelok, 10 Október 2011 14:30

Ambiciózny projekt slovenského mysteriózneho thrilleru s prvkami fantasy Immortalitas sa dostal do finále. Po takmer dvojročnej práci sa team okolo autora scenára a režiséra filmu Erika Bošnáka dopracoval k výsledku tvrdej práce. „Film sme úspešne dokončili. V týchto  chvíľach vrcholia práce na zvuku,“ potvrdzuje mladý režisér. Celoslovenská premiéra je stanovená na piatok 1. marca 2012. Film má hneď niekoľko prvenstiev.

Posledná úprava Pondelok, 10 Október 2011 14:34
Celý článok...
 
Steven Tyler z Aerosmith: Náš nový album je takmer hotový PDF Tlač Email
Pondelok, 10 Október 2011 14:29

Spevák skupiny Aerosmith Steven Tyler sa vyjadril, že novinka jeho domovskej skupiny je tesne pred dokončením. Súčasne si pochvaľuje prácu na dlhoočakávanom albume, ktorý bude prvým za posledných sedem rokov od vydania zatiaľ poslednej štúdiovej nahrávky Honkin´ on Bobo. Skupina momentálne finišuje nahrávku v Los Angeles.

Posledná úprava Pondelok, 10 Október 2011 14:30
Celý článok...
 
Aj hviezda elektronickej scény DJ Tomcraft na TOPFESTE! PDF Tlač Email
Utorok, 05 Apríl 2011 12:11

 

Line-up tanečného stanu na festivale TOPFEST (1. a 2.júla) už oznámil účasť dvoch hviezd elektronickej scény - tria Above & Beyond a skupiny Chicane. Dnes sa rozrástol o ďalšie meno svetových rozmerov, nemeckého producenta menom Tomcraft.
Posledná úprava Utorok, 05 Apríl 2011 12:15
Celý článok...
 
ZačiatokPredchádzajúce123456ĎalšíKoniec

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL