Svetová scéna
Gabrielle Aplin boduje s piesňou The Power Of Love PDF Tlač Email
Pondelok, 26 November 2012 16:35

Gabrielle AplinSpeváčka Gabrielle Aplin boduje s piesňou The Power Of Love. Skladba, ktorú pôvodne nahrali Frankie Goes To Hollywood, je aktuálne druhou najsťahovanejšou na britských iTunes… Mladá britská speváčka sa k piesni z roku 1984 tento rok vrátila a na ostrovoch si užíva ovácie s vlastnou verziou. Nahrávka je súčasťou vianočnej kampane spoločnosti John Lewis. Gabrielle Aplin je len 20-ročná speváčka, ktorej kariéru naštartovali videá na YouTube. Nahrala a na vlastnej značke vydala niekoľko EP a momentálne pracuje na debutovom albume.

Posledná úprava Pondelok, 26 November 2012 16:36
 
Návrat Massive Attack PDF Tlač Email
Pondelok, 12 November 2012 11:31

Massive Attack 01Skupina MASSIVE ATTACK vydá v reedícii prelomový album Blue Lines.  Platňa, ktorá zásadne ovplyvnila hudobné dianie v 90. rokoch vyjde zremástrovaná  už 19.11.2012. 

Massive Attack sa výrazne zapísali do histórie populárnej hudby v roku 1991, keď debutovali platňou Blue Lines. Nahrali nadčasový album, na ktorom ponúkli unikátnu kombináciu rôznych vplyvov a žánrov ako hip-hop, soul, punk, dub, reggae alebo electro a dokázali okúzliť poslucháčov. Nahrávka Blue Lines je považovaná za jednu z najdôležitejších britských albumov všetkých dôb.

Verzia pre rok 2012 vychádza v niekoľkých formátoch – na klasickom CD, digitálne a aj v limitovanej Deluxe Box, ktorý bude okrem CD obsahovať ešte aj DVD a audio záznamy vo vysokom rozlíšení, ďalej 180 gramové vinyly a tiež originálny promo plagát Blue Lines.

Massive Attack - Blue Lines

Posledná úprava Pondelok, 12 November 2012 11:33
 
Koncertný film Coldplay PDF Tlač Email
Streda, 07 November 2012 08:13

Coldplay - Live 2012Skupina COLDPLAY nahrala koncertný film LIVE 2012. Základ tvorí vystúpenie z Paríža, Montrealu a Glastonbury, kde sa kapela predstavila  v rámci Mylo Xyloto Tour. Záznam vyjde na DVD alebo Blue-Ray, skrátená zvuková stopa bude dostupná aj na CD. V obchodoch hľadajte od 19.11.2012. So skvelou show sa Coldplay predstavili aj v Čechách. V septembri servírovali chytľavé piesne orámované úžasnou atmosférou plnou farieb a efektov. Návštevníci tohto koncertu dostanú už o pár dní šancu na male déjà-vu...

 

 

Zoznam skladieb:

Mylo Xyloto

Hurts Like Heaven

In My Place

Major Minus

Yellow

Violet Hill (bude pouze na DVD a BR)

God Put A Smile Upon Your Face

Princess of China

Up In Flames

Viva La Vida

Charlie Brown

Paradise

Us Against The World

Clocks

Fix You

Every Teardrop Is A Waterfall

 

DVD a BR bonus:

Don’t Let It Break Your Heart

The Scientist

 

Posledná úprava Streda, 07 November 2012 08:16
 
Jubilejný album Horkýže Slíže vznikal v marihuanovom opare PDF Tlač Email
Utorok, 06 November 2012 14:28

hs new cd2Nitrianska kapela Horkýže Slíže oslavuje 20 rokov na scéne. Pri tejto príležitosti vychádza jej 10. radový album s názvom St. Mary Huana Ganja. 

Prvý koncert kapely Horkýže Slíže sa uskutočnil vo februári 1993 a líder Peter Kuko Hrivňák si naň spomína veľmi jasne: „Hrali sme s tromi ďalšími kapelamiako prví v poradí, bolo tam málo ľudí, otrasný zvuk, ale vtedy to bolo jedno. Trend určoval Cobain s Nirvanou. Inak super zážitok! Spomínali sme naň do leta, kedy prišiel druhý koncert Slížov.“ Dvadsať rokov je v živote kapely dlhý čas, počas ktorého sa žiadna nevyhne personálnym zmenám. Inak tomu nebolo ani v prípade Horkýže Slíže. Z pôvodne trojčlennej zostavy už niekoľko rokov kapela funguje v zložení: Peter Kuko Hrivňák (spev, basová gitara), Mário Sabotér Sabo (gitara), Juraj Doktor Štefánik (gitara) a Marek Vandel Viršík (bicie). To nebola jediná zmena. „Charakteristika textov sa menila vekom. Alkoholické nápoje prešli z piva cez tvrdý alkohol až po dnešné víno,“ dodal Kuko a zamyslel sa nad tým, ako sa počas existencie kapely zmenila scéna: „Hudobná scéna na Slovensku sa nemení, iba každý chvíľku, ťahá pilku. Všetko tu bolo, je a bude, iba v inom pomere a v inej kvalite.“

Albumovú novinku kapely Horkýže Slíže podľa Kuka vystihujú dve slová: kreativita a nadšenie. Obe sa prejavili aj pri jej vzniku. „Mnohí vedia, že potenciálne slová a vety do našich textov sa zapisujú do mobilu a potom sa dávajú do rýmov. Väčšinou ide o slová, ktoré sa povedia počas žúru a veľakrát ich povie niekto, kto si ich na druhý deň nepamätá. Dá sa povedať, že naše texty závisia od spoločnosti, v akej sa pohybujeme,“ vysvetlil Kuko. Keďže pred rokom prijal angažmán v muzikáli Sladká Charity v nitrianskom Divadle Andreja Bagara, texty na ostatný album sa rodili počas divadelných žúrov. „Po skúškach sa chodilo s hercami chľastať a húliť. Väčšinou som bol autom, tak som sedel pri minerálke, počúval duchaplné rozhovory a zapisoval. Keď sa všetky texty dokončili, bolo jasné, že sa v niečom od tých predošlých líšia. A tak vznikol názov St. Mary Huana Ganja.“

Pod ním sa skrýva 13 skladieb plných klasického nadhľadu a recesie kapely Horkýže Slíže. Zdá sa, že práve toto je blízke aj iným. Na albume si totiž zahosťovali Alena Pajtinková, herečka DAB v Nitre a speváčka kapely BijouTerrier, Braňo Jobus, líder kapiel Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi a Abusus, Whisky zo Slobodnej Európy a dokonca aj herec a valašský kráľ Bolek Polívka.

Posledná úprava Utorok, 06 November 2012 14:31
 
Tublatanka - naj hity 3 PDF Tlač Email
Pondelok, 05 November 2012 15:41

Najväčšie hity č.3 skupiny Tublatanka Cítim sa fajn , ktoré vychádzajú  dnes 5.11.2012, prinášajú výber tých najlepších, vyše 20-tich skladieb z obdobia rokov 1995 až 2010 a to z vydarených  albumov Znovuzrodenie, Pánska jazda, Patriot a Svet v ohrození.

Nechýbajú ani hity, ku ktorým boli natočené  videoklipy  Bez tvojej lásky , Šikmooká , Láska útočí , Zostaň so mnou , Ja sa mám a aj Pieseň pre Doda ako spomienka a pocta zosnulému gitaristovi a spevákovi.

Je tu aj najnovší rockový hit, antiteroristická pieseň  Svet v ohrození.  Pre tento výberový album skupina Tublatanka špeciálne nahrala bonusový singel  Nový vírus.  Rýchla rocková skladba poteší nielen rockové rádiá....

Album Cítim sa fajn prináša zmes energických, našľapaných, melodických piesní a rockových balád ako aj booklet s článkami o skupine s množstvom fotografií.

Posledná úprava Pondelok, 05 November 2012 15:42
 
Speváčka Kylie Minogue prekvapila akustickými verziami svojich hitov! PDF Tlač Email
Pondelok, 05 November 2012 15:12

Kylie 2012Austrálska pop-diva vydala 29.10.2012 album The Abbey Road Sessions.  Ako názov chystaného albumu napovedá, jedná sa o záznam zriadený počas ojedinelej príležitosti v štúdiach Abbey Road. Priaznivci populárnej speváčky sa majú vskutku na čo tešiť – nahrávalo sa so živou kapelou a kompletným orchestrom. V piesni Where The Wild Roses Grow sa ku Kylie dokonca pridal aj Nick Cave. Album prinesie 16 skladieb vrátane hitov The Locomotion, I should Be So Lucky, Can´t Get You Out Of My Head, Slow alebo All the Lovers. A ponúka naozaj zaujímavý pohľad na tvorbu jednej z najsledovanejších speváčiek posledného desaťročia. Niektoré piesne sa totiž dočkali nečakaných úprav. Akustická verzia The Locomotion poslucháčov zavedie do päťdesiatych rokov, Hand On Your Heart je zase tak troche výletom do sveta country&western hudby. Kylie v štúdiu naviac naspievala aj úplne novú pesničku Flower. Ako znejú prvé ohlasy, Kylie bola pri nahrávaní v skvelej forme. V striedmo naaranžovaných skladbách dokonale vynikne jej hlas, na povrch sa dostávajú emócie , ktoré pri popovej a elektronickej produkcii nemusia byť vždy tak silno zreteľné. Podľa britských médií ešte nikdy neznela Kylie tak dobre ako teraz. V najslávnejšom štúdiu na svete teda vznikla ďalšia jedinečná nahrávka! Album The Abbey Road Sessions je súčasťou kampane K25, ktorá pripomína 25 rokov od chvíle , keď Kylie Minogue vstúpila na hudobnú scénu. Na otázku, ako môžu staršie diskohity a novšie piesne austrálskej popovej divy znieť, keď ich nahraje živá kapela a veľký orchester, je jediná odpoveď: skvele!


 

Posledná úprava Utorok, 06 November 2012 14:04
 
Krátke správy zo sveta PDF Tlač Email
Pondelok, 07 November 2011 08:34

Britský rapper PROFESSOR GREEN vydal minulý týždeň singel Read All About It. Zverejnený rebríček najpredávanejších nahrávok potvrdil, čo priebežne čísla naznačovali - skladba je napredávanejším singlom minulého týždňa na ostrovoch!! Ide o prvé číslo 1 pre Professora Greena v jeho kariére.Singel je predzvesťou jeho novej platne At Your Innconvenience.

Posledná úprava Pondelok, 07 November 2011 08:41
Celý článok...
 
Slovenský mysteriózny thriller Immortalitas je hotový a už má svoje prvenstvá PDF Tlač Email
Pondelok, 10 Október 2011 14:30

Ambiciózny projekt slovenského mysteriózneho thrilleru s prvkami fantasy Immortalitas sa dostal do finále. Po takmer dvojročnej práci sa team okolo autora scenára a režiséra filmu Erika Bošnáka dopracoval k výsledku tvrdej práce. „Film sme úspešne dokončili. V týchto  chvíľach vrcholia práce na zvuku,“ potvrdzuje mladý režisér. Celoslovenská premiéra je stanovená na piatok 1. marca 2012. Film má hneď niekoľko prvenstiev.

Posledná úprava Pondelok, 10 Október 2011 14:34
Celý článok...
 
Steven Tyler z Aerosmith: Náš nový album je takmer hotový PDF Tlač Email
Pondelok, 10 Október 2011 14:29

Spevák skupiny Aerosmith Steven Tyler sa vyjadril, že novinka jeho domovskej skupiny je tesne pred dokončením. Súčasne si pochvaľuje prácu na dlhoočakávanom albume, ktorý bude prvým za posledných sedem rokov od vydania zatiaľ poslednej štúdiovej nahrávky Honkin´ on Bobo. Skupina momentálne finišuje nahrávku v Los Angeles.

Posledná úprava Pondelok, 10 Október 2011 14:30
Celý článok...
 
Aj hviezda elektronickej scény DJ Tomcraft na TOPFESTE! PDF Tlač Email
Utorok, 05 Apríl 2011 12:11

 

Line-up tanečného stanu na festivale TOPFEST (1. a 2.júla) už oznámil účasť dvoch hviezd elektronickej scény - tria Above & Beyond a skupiny Chicane. Dnes sa rozrástol o ďalšie meno svetových rozmerov, nemeckého producenta menom Tomcraft.
Posledná úprava Utorok, 05 Apríl 2011 12:15
Celý článok...
 
Skupina High Five PDF Tlač Email
Pondelok, 07 Marec 2011 10:34
Je česká, nyní již 6-ti členná emo-popová kapela, sázející na melodie a emotivní texty. Kapela vznikla koncem roku 2009 - původně ze sólového projektu Jana Richtera. Kapela pravidelně koncertuje po ČR i SK v několika formacích, akusticky i v plné sestavě. Zahráli si například jako předkapela floridských Boyce Avenue při jejich zastávce evropského turné v pražském Lucerna Music Baru.  V nedávné době High Five natočili videoklip k prvnímu singlu Our Kingdom. Režie i kamery se ujal talentovaný režisér Martin Linhart. V klipu si kromě kapely zahrál i Pavel Novotný a Wendy Zapletalová. Videoklip k Our Kingdom mimo jiné pravidelně vysílá hudební televize Óčko. Koncem roku 2010 kapela natočila video k akustické verzi písničky Lost years a připravuje se k nahrávání prvního EP.
Posledná úprava Pondelok, 07 Marec 2011 10:48
Celý článok...
 
HLASUJ A VYBER ABSOLUTNÍHO VÍTĚZE! PDF Tlač Email
Pondelok, 07 Marec 2011 10:26
Česko-slovenská soutěž Starter, která vznikla za podpory značky NESCAFÉ, bude brzy znát vítěze! Po více než půl roce bude mít soutěž Starter svého vítěze. Již tento týden fanoušci rozhodnou o tom, která ze tří finálových kapel si odnese prvenství, kterým je natočení singlu s videoklipem!
Posledná úprava Pondelok, 07 Marec 2011 10:32
Celý článok...
 
Lady Antbellum ovládli Grammy! Majú 5 sošiek… PDF Tlač Email
Utorok, 22 Február 2011 13:47

Celkovým víťazom tohtoročných Grammy Awards sa prekvapivo stala skupina Lady Antebellum, ktorá získala päť zlatých sošiek … Country-popová trojica Lady Antebellum zvíťazila v kategóriách Skladba roka, Nahrávka roka, Najlepší country pieseň, Najlepší country album a Najlepší skupinový country výkon.

Posledná úprava Utorok, 22 Február 2011 13:51
Celý článok...
 
Legendárny gitarista Gary Moore zomrel vo veku 58 rokov PDF Tlač Email
Pondelok, 07 Február 2011 11:44

Jeden z najväčších gitaristov na svete miloval blues, hard rock a jazz. Manažér Thin Lizzy Adam Parsons informoval médiá, že Gary Moore opustil tento svet v nedeľu ráno. Našli ho mŕtveho v hotelovej izbe v Costa de Sol.

Posledná úprava Pondelok, 07 Február 2011 11:47
Celý článok...
 
Pred rokom vydala skupina KRYŠTOF piatu radovku Javisko PDF Tlač Email
Utorok, 01 Február 2011 12:58

Album ju okrem iného prinieslo nomináciu na Anděla v kategórii Skupina roka. Teraz doska vychádza v rozšírenej reedícii doplnená o bonusový disk s novou pesničkou a radom remixov. Reedícia nahrávky obsahuje novinkový singel črepy, ktorý vznikol pre účely seriálu Znamenie koňa.

Posledná úprava Utorok, 01 Február 2011 13:07
Celý článok...
 
Česko-slovenská soutěž Starter pomalu míří do finále! PDF Tlač Email
Pondelok, 24 Január 2011 17:42
Začátkem ledna proběhly v rámci soutěže Starter dva semifinálové večery. První se uskutečnil v pražském Retro Music Hall, kde se o přízeň diváků utkaly tyto kapely: COOKIES, TWO MEN, CRIMINAL COLECTION a SINUHET. Druhý koncert proběhl o dva dny později v bratislavském klubu Loft, kde se veřejnosti představily kapely THE NOW, SÁM SEBOU, THE PARANOID a EA.
Posledná úprava Pondelok, 24 Január 2011 17:44
Celý článok...
 
Najslávnejší orchester všetkých čias – Duke Ellington Orchestra – prichádza do Bratislavy! PDF Tlač Email
Nedeľa, 16 Január 2011 14:42

Duke Ellington Orchestra – umelecké teleso interpretujúce hudbu štýlotvorného jazzového skladateľa a klavíristu Duke Ellingtona sa 3.4.2011 predstaví v Sále opery a baletu v novej budove SND. Tento orchester za posledné 4 roky precestoval významné jazzové festivaly a kluby po celom svete, na jar minulého roku vypredal pražskú Lucernu a teraz zavíta na Slovensko.

Posledná úprava Nedeľa, 16 Január 2011 14:44
Celý článok...
 
Skupina ROXETTE vystúpi 6.júna 2011 v košickej Steel Aréne PDF Tlač Email
Piatok, 07 Január 2011 11:53

Roxette sú pripravení vyraziť na dlho očakávané svetové turné 2011. Sériu koncertov odštartujú  1.  marca v ruskej Kazani a v Košiciach sa zastavia 6. júna. V priebehu roku navštívia štyri kontinenty. Marie Fredriksson a Per Gessle sa vracajú na svetovú scénu plní nadšenia a očakávaní.

Posledná úprava Piatok, 07 Január 2011 11:56
Celý článok...
 
Nirvana ožíva? PDF Tlač Email
Štvrtok, 30 December 2010 15:01

Pozostalí členovia legendárnej skupiny Nirvana sa po dlhých šestnástich rokoch stretli spoločne na jednom pódiu. Dave Grohl, basgitarista Krist Novoselic a gitarista Pat Smear zahrali po prvýkrát od smrti Kurta Cobaina († 1994). Vystúpenie sa odohralo počas tajného koncertu Foo Fighters v LA, Paladino Clube minulý štvrtok. Trio zahralo skladbu Marigold, b-stranu z úspešného singlu Nirvany Heart Shaped Box z roku 1993. Skladbu Marigold zložil Dave Grohl, vtedy ešte ako bubeník Nirvany, ktorý vo štvrtok zastúpil zosnulého lídra Kurta Cobaina a skladbu odspieval spoza bicích.

Posledná úprava Štvrtok, 30 December 2010 15:05
Celý článok...
 
ČESKO-SLOVENSKÁ SOUTĚŽ KAPEL - SEMIFINÁLE! PDF Tlač Email
Štvrtok, 30 December 2010 14:48
Začátek ledna patří semifinálovým koncertům soutěže Starter, která vznikla za podpory značky NESCAFÉ. Koncerty v podobě live vystoupení kapel, které postoupili ze základního kola, proběhnou v Praze a Bratislavě.
Posledná úprava Štvrtok, 30 December 2010 15:01
Celý článok...
 
Tarja Turunen už tento víkend na Slovensku PDF Tlač Email
Pondelok, 20 December 2010 15:42

Fínska „ľadová kráľovná“, Tarja Turunen zatraktívnila svoje turné 2 kapelami. Pôjde o mladé, nádejné spolky, ktoré budú mať s kapelou Tarje jednu spoločnú a pre mužskú časť publika potešiteľnejšiu vec.

Posledná úprava Pondelok, 20 December 2010 15:45
Celý článok...
 
Slávici Petr Kolář a IMT Smile vystúpia v Prahe PDF Tlač Email
Štvrtok, 02 December 2010 14:26

Slovenská kapela IMT Smile ohlásila posledné tri koncerty pre tento rok. Na prvý z nich sa môžu tešiť fanúšikovia v Prahe už o necelé dva týždne. Na pódiu s nimi vystúpia český strieborný slávik Petr Kolář a speváčka Lenka Dusilová.

Posledná úprava Štvrtok, 02 December 2010 14:29
Celý článok...
 
Britské Digital Music Awards ovládli umelci EMI PDF Tlač Email
Pondelok, 04 Október 2010 13:51

Minulý týždeň sa vo Veľkej Británii rozdávali Digital Music Awards 2010. Najúspešnejším “major” labelom sa stalo vydavateľstvo EMI s piatimi víťazmi. Dve sošky pre víťaza si odniesli GORILLAZ, ktorí uspeli v kategóriách Artist of the Year a Best Artist Promotion. PROFESSOR GREEN sa stal držiteľom titulu Breakthrough Artist of the Year a TINIE TEMPAH si odniesol cenu Best Newcomer. Najlepším spevákom sa stal ROBBIE WILIAMS.

Posledná úprava Pondelok, 04 Október 2010 13:52
Celý článok...
 
KRYŠTOF SPÚŠŤA ON-LINE HRU A KLUBOVÉ TURNÉ ZAČÍNA VO VYPREDANÝCH PARDUBICIACH PDF Tlač Email
Štvrtok, 30 Spetember 2010 13:19

Kapela KRYŠTOF odpáli 1. októbra dve rakety. Prvá sa zastaví v šestnástich českých a moravských mestách, kadiaľ vedie trasa turné JEVIŠTĚ KLUB TOUR 2010. Druhá zavedie fanúšikov do virtuálneho sveta – Kryštof spúšťa na adrese www.cosmoshop.cz svoju vlastnú online-hru.

Posledná úprava Štvrtok, 30 Spetember 2010 13:21
Celý článok...
 
Grinderman natočili druhý album PDF Tlač Email
Pondelok, 23 August 2010 06:25

Hudobný tím, ktorý tvoria slávne osobnosti alternatívnej hudby, na ktorého čele stojí spevák Nick Cave, dal o sebe vedieť po prvý krát v roku 2007. Eponymný debut oslavovala kritika ako návrat Cavea do časov The Birthday Party. Skupina Grinderman, v ktorej vedľa slávneho speváka pôsobia tiež Warren Ellis (Dirty Three a The Bad Seeds), Martyn P. Casey (basgitarista The Triffids) a Jim Sclavunous (bubnoval napríklad so Sonic Youth alebo Lydiou Lunch), na albume ponúkla surovú hudbu s post-punkovými koreňmi. Okamžite si získala uznanie a rešpekt.

Posledná úprava Pondelok, 23 August 2010 06:27
Celý článok...
 
Jediné letošní koncertní vystoupení skupiny Kabát se uskuteční v rámci 18.ročníku festivalu Benátská noc PDF Tlač Email
Piatok, 02 Júl 2010 08:34
Letos „plnoletý“ 18. ročník festivalu Benátská noc přinese to, co nikdo jiný. Druhý festivalový den (v sobotu 31.7.)  zde vystoupí legendární skupina Kabát. Její koncertní vystoupení bude v tomto roce vůbec jediné, které pro veřejnost odehrají. Skupina Kabát vloni uspořádala koncertní vystoupení na pražském Vypichu, který navštívilo přes šedesát tisíc diváků. Pořadatelé věří, že toto exkluzivní vystoupení bude více než důstojným dárkem dlouholetým příznivcům festivalu k osmnáctým narozeninám a že navíc přiláká i ty, kteří o jeho návštěvě doposud jenom uvažovali. Dočkáme se letos návštěvnického rekordu? Není tajemstvím, že české festivaly mezi sebou soutěží o počet diváků…Kdo je pro letošek větším „esem“ čeští Kabáti nebo britští Muse?? Uvidíme již na konci července :).
Posledná úprava Piatok, 02 Júl 2010 08:39
Celý článok...
 
HC/metalový CROWBAR sa valia do Prahy PDF Tlač Email
Pondelok, 21 Jún 2010 10:49

Americká sluge-core mašina CROWBAR sa pondelok 28. júna predstaví v strahovskom klube 007. Modla Kirk Windstein privezie svoju družinu v rámci európskeho turné, ktoré odštartujú v polovici júna vo Francúzku na Hellfeste a ukončia v júli koncertom v Nemecku.

Posledná úprava Pondelok, 21 Jún 2010 10:52
Celý článok...
 
IRON MAIDEN vydajú v auguste nový album! PDF Tlač Email
Streda, 09 Jún 2010 11:59

Jedna z najväčších legiend, britská kapela IRON MAIDEN, zverejnila včera podrobnosti k novému štúdiovému albumu. Milióny fanúšikov po celom svete sa ho dočkajú už v auguste!

Posledná úprava Streda, 09 Jún 2010 12:02
Celý článok...
 
Legenda SUPERTRAMP chystá návrat, zahrá aj vo Viedni! PDF Tlač Email
Utorok, 27 Apríl 2010 13:16
Jedna z najoriginálnejších kapiel svojej doby - SUPERTRAMP - pripravuje návrat na koncertné pódiá! Na svojom "70-10 Tour" bude rocková legenda oslavovať 40 rokov od vydania svojho prvého albumu. Počas vyše dvojhodinového koncertu odznejú ich najväčšie hity. Najbližšie ku Slovensku sa páni predstavia v Stadthalle vo Viedni 8. septembra!
Posledná úprava Utorok, 27 Apríl 2010 13:20
Celý článok...
 
Do Viedne mieri Cypress Hill, One republic aj Kasabian! PDF Tlač Email
Štvrtok, 08 Apríl 2010 11:43

Kalendár hudobných podujatí v susednom Rakúsku ponúka čoraz atraktívnejší program aj pre Slovákov. Najnovšie do bohatej ponuky klubových koncertov pribudli ďalšie delikátne kúsky. Slávni kalifornskí raperi Cypress Hill to už 1. júna rozbalia v klube Gasometer, už týždeň po nich si chcú ten istý klub podmaniť One republic!

Posledná úprava Štvrtok, 08 Apríl 2010 11:47
Celý článok...
 
MADONNA vydá záznam posledného turné pod názvom "Sticky & Sweet Tour " PDF Tlač Email
Streda, 24 Marec 2010 12:28

MADONNA vydá  v pondelok 29.3.2010 záznam posledného turné pod názvom "Sticky & Sweet  Tour " na DVD/CD  a na Blue-Ray/CD ! Najextravagantnejší a najaktuálnejší Madonnin koncert z turné “Sticky & Sweet” vyjde 29. marca 2010.

Posledná úprava Streda, 24 Marec 2010 12:41
Celý článok...
 
Hviezdami nabitý festival FM4 Frequency chce pomôcť aj prírode PDF Tlač Email
Utorok, 16 Marec 2010 12:57

Jeden z najväčších a najprestížnejších hudobných festivalov v Európe - rakúsky FM4 Frequency - predstavil minulý týždeň nielen prvú várku hlavných hviezd, ale aj novú, zelenú koncepciu. Festival chce byť odteraz omnoho šetrnejší k prírode a ku "green thinking" chce viesť aj návštevníkov.

Posledná úprava Utorok, 16 Marec 2010 13:00
Celý článok...
 
Na najväčšej akcii tohto leta v Česku zahrá Metallica, Slayer, Megadeth aj Anthrax PDF Tlač Email
Streda, 24 Február 2010 18:47

Obyvatelia malebnej českej dedinky Mimoň sa ani nestihli spamätať z odchodu sovietskych vojsk a už dostanú zabrať znova. Ruskí vojaci a ich vzdušné stroje, ktoré na letisku pri ich obci celé roky "skotačili", sú však v porovnaní s tisíckami metalistov len slabučkí amatéri. Neďaleko Prahy sa totiž schyľuje k najväčšej metalovej akci široko-ďaleko...

Posledná úprava Streda, 24 Február 2010 18:57
Celý článok...
 
Novinky PDF Tlač Email
Streda, 17 Február 2010 13:00

Krátke správy: Na odovzdávaní Brit Awards dominovala speváčka Lady Gaga, keď z troch nominácií získala tri ceny. Spomedzi kapiel sa presadila skupina JLS, ktorá získala dve ceny. Ďalšie ocenenia si odniesli Calvin Harris, Lily Allen, skupina Kasabian a Jay-Z. Haiti pieseň "We Are The World", ktorá oficiálne vyšla 12. februára sa usadila na prvom mieste britskej hitparády UK Singles Chart.

Posledná úprava Streda, 17 Február 2010 13:13
Celý článok...
 
Novinky PDF Tlač Email
Utorok, 09 Február 2010 13:27
Krátke správy: Anglický R&B spevák Craig David vypúšťa 15. marca nový singel 'One More Lie (Standing In The Shadows)' z jeho najnovšieho albumu “Signed Sealed Delivered”. Britská dub- reggae formácia Dreadzone je späť s novým albumom 'Eye on the Horizon', ktorý oficiálne vyjde 28. apríla. Americký punkrockeri The Gaslight Anthem vyrážajú v júni na UK TURNÉ s novým albumom “AMERICAN SLANG”, ktorý vyjde 15. júna.
Posledná úprava Utorok, 09 Február 2010 13:41
Celý článok...
 
HIM - "Screamworks: Love in Theory and Practice" PDF Tlač Email
Streda, 20 Január 2010 14:26

HIM - "Screamworks: Love in Theory and Practice" vychádza 8.2.2010 pilotný singel "Heartkiller".Králi čiernej romantiky, fínska formácia HIM,  na čele so spevákom a frontmanom Ville Valo, vydajú nový album Screamworks: Love in Theory and Practice 8. februára 2010! Bude to už siedmy štúdiový album skupiny, ktorá patrí dlhé roky medzi veľmi populárne. Album sa nahrával v Los Angeles, jeho producentom je ostrieľaný Matt Squire (The Used, Panic At The Disco, Taking Back Sunday, 30H!3,..) a mixoval ho Neal Avron (Linkin Park, Weezer, Fall Out Boy).

Posledná úprava Streda, 20 Január 2010 14:31
Celý článok...
 
"Sticky & Sweet" PDF Tlač Email
Štvrtok, 14 Január 2010 15:01

MADONNA vydá 29.marca 2010 záznam posledného turné pod názvom "Sticky & Sweet" na DVD s CD  a na Blue-Ray. Zároveň s tým je už aj oficiálny obal tohto projektu Najextravagantnejší a najaktuálnejší Madonnin koncert zo “Sticky & Sweet” tour vyjde 29. marca 2010.

Posledná úprava Štvrtok, 14 Január 2010 15:05
Celý článok...
 
Novinky PDF Tlač Email
Utorok, 05 Január 2010 14:12
Austrálska rocková skupina The Temper Trap vydala nový singel 'Fader'. Album 'I Dreamed A Dream’ speváčky Susan Boyle bol v USA a UK najpredávanejším albumom roka 2009. V Anglicku sa predalo 1.5 mil. kusov.
Posledná úprava Utorok, 05 Január 2010 14:26
Celý článok...
 
Krátke správy PDF Tlač Email
Piatok, 11 December 2009 11:38

Speváčka Beyonce má 10 nominácií na ceny Grammy, ktoré sa budú odovzdávať 31. januára 2010 v Staples Center v Los Angeles. Devätnásťročná anglická speváčka Laura Marling sa na hudobnú scénu vracia s novým singlom 'Goodbye England'.

Posledná úprava Piatok, 11 December 2009 11:43
Celý článok...
 
David Kollar International Project vydali DVD PDF Tlač Email
Utorok, 24 November 2009 18:24

David Kollar sa spojil s jedinečnými maďarskými hudobníkmi a založili pred letom David Kollar International Project. Absolvovali úspešné európske a poľské turné. Jednou zo zastávok naprieč Európou bola Budapešť, rodné mesto jeho maďarských kolegov Adama Markó a Gergely Barányi. Kapela sa rozhodla nasnímať tento koncert na DVD, ktorý v Budapešti odohrali 6. augusta 2009 v klube TAKE5.

Posledná úprava Utorok, 24 November 2009 18:28
Celý článok...
 
Newsky: AMERICKÁ ROCKOVÁ KAPELA PUDDLE OF MUDD PO DVOCH ROKOCH VYDÁVA NOVÝ ALBUM PDF Tlač Email
Streda, 18 November 2009 17:34
Americká rocková kapela Puddle of Mudd po  dvoch rokoch vydáva nový album pod názvom “Volume 4: Songs in the Key of Love & Hate”, ktorý v obchodoch vyjde 8. decembra. Album bude obsahovať nosný singel "Spaceship", ku ktorému nedávno kapela vypustila aj videoklip.
Posledná úprava Streda, 18 November 2009 17:41
Celý článok...
 
Novinky: Speváčka Beyoncé získala až tri ocenenia PDF Tlač Email
Štvrtok, 12 November 2009 10:00
Speváčka Beyoncé na podujatí MTV EMA 2009, ktoré sa konalo minulý štvrtok 5. novembra V NEMECKOM BERLÍNE získala až tri ocenenia. Podarilo sa jej to v kategóriách Best Video, Best Female a Best Song.
Posledná úprava Štvrtok, 12 November 2009 10:07
Celý článok...
 
SEAL vydá album s názvom HITS PDF Tlač Email
Pondelok, 26 Október 2009 15:00

SEAL vydá 30.novembra svoje najväčšie hity na albume s názvom HITS. Album vyjde  ako 1CD verzia a ako "2CD Deluxe Edition " a bude obsahovať najväčšie hity Seala a dve nové nahrávky  "I Am Your Man" a "Thank You ".

Posledná úprava Pondelok, 26 Október 2009 15:04
Celý článok...
 
Novinky PDF Tlač Email
Pondelok, 26 Október 2009 14:13
Známy producent a spevák timbaland vypustí svoj nový sólo album. Anglická hudobná formácia The Prodigy tento rok predala vyše milión kópií aktuálneho albumu 'Invaders Must Die’.
Posledná úprava Pondelok, 26 Október 2009 14:20
Celý článok...
 
Aktuality PDF Tlač Email
Pondelok, 19 Október 2009 12:44
Ďalšími menami, ktoré odznejú 5. novembra na odovzdávaní hudobných ocenení MTV Europe Music Awards 2009 v Berlíne budú mega rapper Jay-Z a Robbie Williams. Mutya Beuna bývala členka popového tria Sugababes prosí jej bývalé spevácke kolegyne Keishu Buchanan a Siobhanu Donaghy, aby sa opäť zjednotili.
Posledná úprava Pondelok, 19 Október 2009 12:49
Celý článok...
 
Horúce novinky PDF Tlač Email
Štvrtok, 15 Október 2009 13:44
Horúce novinky: Lavagance vydávajú už druhý album v tomto roku. Škótskej speváckej hviezde Calvinovi Harrisovi 2. novembra vyjde nový singel 'Flashback'. Máme tu nominácie na  2009 MTV Europe Music Awards!
Posledná úprava Štvrtok, 15 Október 2009 13:55
Celý článok...
 
"The Twilight Saga: New Moon - Original Motion Picture Soundtrack" PDF Tlač Email
Utorok, 13 Október 2009 17:54
Vydanie albumu "The Twilight Saga: New Moon - Original Motion Picture Soundtrack", hudobného sprievodu netrpezlivo očakávaného druhého filmu, ktorý sa stane udalosťou roka.
Posledná úprava Utorok, 13 Október 2009 17:56
Celý článok...
 
Známa speváčka Taylor Swift sa chystá na turné po USA a Kanade PDF Tlač Email
Utorok, 13 Október 2009 17:46
Známa speváčka Taylor Swift sa chystá na turné po USA a Kanade, kde navštívi 29 miest. Turné sa začne v Austrálii už vo februári 2010.
Posledná úprava Utorok, 13 Október 2009 17:50
Celý článok...
 
Whitney Houston ohlásila svoje UK turné PDF Tlač Email
Utorok, 13 Október 2009 17:43
Whitney Houston ohlásila svoje UK turné. Zahrá si na piatich miestach v Anglicku a Škótsku už v apríli 2010.
Posledná úprava Utorok, 13 Október 2009 17:46
Celý článok...
 
Foo Fighters a Shakira si zaspievajú na MTV Europe Music Awards PDF Tlač Email
Utorok, 13 Október 2009 17:40
Foo Fighters a Shakira si zaspievajú na MTV Europe Music Awards. Okrem ich vystúpenia sa tam predvedie aj Asia Argento, Backstreet Boys, Jean Reno, Juliette Lewis, Miranda Cosgrove a Monica Bellucci, Green Day, Leona Lewis a Tokio Hotel.
Posledná úprava Utorok, 13 Október 2009 18:21
Celý článok...
 
Mini album Time Of Our Lives PDF Tlač Email
Streda, 07 Október 2009 09:25
Teen pop star Miley Cyrus  dáva do povedomia, kedy vyjde očakávané mini album Time Of Our Lives.
Posledná úprava Streda, 07 Október 2009 10:48
Celý článok...
 
John Mayer je pripravený predstaviť svoj nový album PDF Tlač Email
Streda, 07 Október 2009 09:24
John Mayer je pripravený predstaviť svoj nový v poradí už štvrtý štúdiový album Battle Studies.
Posledná úprava Streda, 07 Október 2009 09:34
Celý článok...
 
Rihanna rozbieha spoluprácu PDF Tlač Email
Streda, 07 Október 2009 09:12
Rihanna sa opäť stretla s producentom Trickym Stewartom, ktorý stojí za známym songom Umbrella. Rihanna rozbieha spoluprácu s Justinom Timberlakom, Stargate a s kapelou All-American Rejects.
Posledná úprava Streda, 07 Október 2009 09:24
Celý článok...
 
NEVYDANÁ SKLADBA MICHAELA JACKSONA “THIS IS IT” BUDE ZVEREJNENÁ 12.OKTÓBRA PDF Tlač Email
Piatok, 02 Október 2009 08:39

SONY MUSIC ENTERTAINMENT VYDÁVA 26. A 27. OKTÓBRA DVOJDISKOVÉ ALBUM S HUDBOU INŠPIROVANOU FILMOM SONY PICTURES MICHAEL JACKSON’S THIS IS IT.

Posledná úprava Pondelok, 05 Október 2009 14:40
Celý článok...
 
Nový album Robbieho Williamsa PDF Tlač Email
Štvrtok, 10 Spetember 2009 12:17

Nový album Robbieho Williamsa “REALITY KILLED THE VIDEO STAR” vyjde 9. novembra 2009. Produkoval ho Trevorn Horn, o ktorom Robbie prehlasuje: 

Posledná úprava Štvrtok, 10 Spetember 2009 13:14
Celý článok...
 
MASSIVE ATTACK vydáva nové EP PDF Tlač Email
Utorok, 08 Spetember 2009 10:40
Legendárna bristolská partička MASSIVE ATTACK vydáva nové EP.  Štvorpiesňová doska sa volá Splitting The Atom a vychádza v digitálnej podobe už 5. októbra.
Posledná úprava Utorok, 08 Spetember 2009 10:56
Celý článok...
 
Jedna z najpopulárnejších a najúspešnejších českých skupín Kryštof vydáva nový singel cyRáno PDF Tlač Email
Piatok, 04 Spetember 2009 08:29
Nahrávka je ústrednou piesňou pripravovaného filmu 2 Bobule, ktorý je úspešným pokračovaním komédie Bobule z roku 2008.
Posledná úprava Štvrtok, 10 Spetember 2009 12:41
Celý článok...
 
Usmievavá Lenka PDF Tlač Email
Sobota, 29 August 2009 12:14

Dávam do povedomia: Lenka? Lenka Kripac? Kto to je? Pre Slovensko menej známa tvár, ale s celkom slovenským menom Lenka.

Posledná úprava Štvrtok, 10 Spetember 2009 12:42
Celý článok...